Takagaki Kaede (GSC)

Jest piękny, słoneczny a przede wszystkim leniwy weekend. W sumie to leniwa jest niedziela ale kto by wchodził w szczegóły? Na ten czas wylądowałam na działeczce a wraz ze mną przywędrowała Kaede z iM@S w postaci małej słodyczy - petit nendoroida. Dziewoja w sumie w wiele już podróży wybierała się ze mną więc tym razem, leżąc na słoneczku, postanowiłam poświęcić jej parę chwil.POSTAĆ: Takagaki Kaede
POCHODZENIE: iDOLM@STER Cinderella Girls
PRODUCENT: Good Smile Company
ARTYSTA: Nendoron /rzeźba/, Amato /rzeźba/,
Ikeba Natsumi /rzeźba/, Knead K@Z /rzeźba/, Sai /rzeźba/
SKALA: -
WYSOKOŚĆ: 6,5 cm
MATERIAŁ: ABS, PVC
Co mnie urzekło w tej figurce to prostota i brak dodatkowych elementów które to stworzyły idealną towarzyszkę do wypraw tu i tam po Polsce. Nie boję się zgubić jej dodatków bo ich po prostu nie ma a jedyne co mogłoby się zapodziać to jej ręce ale to jednak jest mało prawdopodobne. Dodatkowym atutem Kaede jest, jak się później okazało, po pierwsze jej heterochormia a po drugie uroczy pieprzyk pod okiem. Mówię później bo obu tych rzeczy nie zauważam póki nie dostałam idolki w swoje ręce. Zaczynam poważnie zastanawiać się nad swoją wizytą u okulisty =@_@=.

Kaede jest drugim petitem któremu bliżej przyglądamy się na łamach tego bloga więc tak jak poprzednio zachowamy podział opisu - i tak będzie w przypadku wszystkich petitów które jeszcze zagoszczą na tych białych stronach. Przejdźmy więc do...Rzeźba: Ta w porównaniu do Asuki wypada bardzo dobrze chociaż warto zauważyć, że elementów i detali wykonania jest o wiele mniej.  Mimo to nie zauważyłam nadmiarów czy nierówności odlewu. Linie są równe, gładkie i dobrze widoczne co możemy zobaczyć przy wykończeniu bluzki. Ten petit ma naprawdę mało szczegółów ale, tak jak już wspomniałam, właśnie to mnie w niej urzekło - prostota.


Malowanie: W tym aspekcie nie ma się do czego przyczepić - no prawie. Duże powierzchnie w praktycznie jednolitych kolorach na których nie doczekamy się poezji cieniowania - to w lwia cześć figurki, najbardziej szalonym elementem są włosy. Z miejsc niedopracowanych (co jest zabawne przy tak prostej produkcji) jest wykończenie bluzki przy dekolcie i na ramionach czyli jasnoszare elementy. Ramiona pod lupka zdają się być na 'odwal się' i farba tu się trochę wylewa, tam jej trochę brakuje. Życzyłabym sobie również wyraźniejszej linii malowania bo obecna jest lekko nierówna i trochę rozlana.


Łączenie elementów i ich trzymanie się: Połączymy te dwa punkty bo i ich osobne rozpisywanie w przypadku Kaede nie miało by sensu z powodu wspomnianego braku elementów dodatkowych. Co do podstawki to trzyma się ona dobrze i bez problemu tak samo jak i ręce. Ruszanie jednym i drugim nie powoduje odpadania co jest bardzo przyjemną odmianą od zwykłych nendosów :D.

Patrząc całościowo ten petit nie wszystkim przypadnie do gustu mimo bardzo dobrego wykonania. Fani fancy idolkowych strojów odejdą zasmuceni codziennością i nijakością wdzianka. Ci jednak którym to nie przeszkadza znajdą w Kaede niestrudzoną towarzyszkę wypraw i urocze wypełnienie przestrzeni na półce.Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć gdzie znajdziecie fotografie zrobione na potrzeby notki oraz wszelkie wariacje które powstały w międzyczasie :)
Takagaki Kaede - GALERIA

3 komentarze

 1. Najlepszy "Christmas Cake" (z duża ilością alkoholu w sobie) z IM@S. Ogólnie lepsza seria niż LL! ale mniej znana u nas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze to nie mam pojęcia o czym mówisz, znaczy iM@S to jeszcze kojarzę z dużą ilością fajnych strojów i ładnej kreski ale proszę mnie oświecić o tym LL! - jestem perfekcyjnym przykładem tego, że jest mniej znane :D

   Usuń
  2. Ok, "jest bardziej znane na Polskim mangowym Fejsie" przez Nico Nico Nii
   Ale tak IM@S to złoto i dar od Boga i ciesze się ze są Polskie recenzje stuffu z tego

   Usuń

Obserwatorzy

Facebook

warto odwiedzić